השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי

הכירו את Steller: לספר סיפור אישי בסמארטפון

Steller / צילום מסך

באיחור לא אופייני גיליתי את האפליקציה החברתית היפה להפליא - Steller. האפליקציה שהושקה מוקדם יותר השנה מבקשת להפוך את הסמארטפון לא רק למצלמה ומכשיר עדכון, אלא למספר סיפורים של ממש; האפליקציה מאפשרת לחבר תמונות ווידאו לסיפור וליצור יצירה קריאטיבית – ויזואלית ומילולית. (השם Steller נשמע לי כמו שילוב המילים story ו-teller - 'מספר סיפורים', בתרגום חופשי)

האפליקציה המקסימה שזמינה להורדה כרגע רק ב-AppStore של אפל, נושקת לרשתות החברתיות ה"מסורתיות" כמובן ומאפשרת סימון דומה ללייק (בצורת לב), תגובה, תיוג, יצירת תגיות, חיפוש, מעקב אחר משתמשים ועוד. אפשר לחפש סיפורים על פי הפופולריות שלהם או לפי נושא (תגית) או שם משתמש.

בפועל, העלאת תמונות, סרטוני וידאו עם טקסט, תוך "דפדוף" בניהם יוצרת סיפור קטן ובדרך כלל יפה של המספר. העושר הזה הוא גם המכשלה של האפליקציה המקסימה הזו, לדעתי. רמת ההשקעה הדרושה כדי ליצור סיפור מרובה תמונות ועלילה, אינה אגבית כמו העלאת סטטוס בפייסבוק, ציוץ בטוויטר או העלאת תמונה לאינסטגרם.

כל סיפור ניתן לשתף, כמובן, בפייסבוק, טוויטר או פינטרסט, ובכך מצטרפת Steller לרשתות החברתיות הקיימות בהיותה ספקית תוכן אבל הפעם - משולב.

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

האפליקציה לא מתאימה לכל אחד כי היא דורשת תכנון ומעקרת מיסודם את גורמי הספונטניות והמהירות. מי עשוי למצוא בה עניין במיוחד? חפרנים ביסודם, כמובן, מספרי סיפורי האוכל - בלוגרים ובשלנים, הטיילנים - אנשי המסעות וההרפתקאות, האופנתיים - מעצבי האופנה והבלוגרים, אמנים ומעצבים, שיתעדו את יצירתם ובעיקר מותגים מסחריים, שיוכלו לתת את הסיפור כולו ברצף ויזואלי, כמו שהם אוהבים מימי הטלוויזיה.

את האפליקציה ייסדו בוגרי ופורשי גוגל ומיקרוסופט והם כנראה יודעים על מה הם בונים.
רוצים כמה steller'ים טובים?

ג'ף פרייזן - כאן; הבלוג two red bowls; ג'ון גאליאן. יש עוד רבים ומצוינים. שוטטו ותיהנו.

Steller / צילום מסך

השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי