השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי

זו ההזדמנות שלכם להיפטר מהח"כים הגרועים ביותר

אפליקציה שמאפשרת לפטר את חברי הכנסת / מתוך: צילום מסך פייסבוק

אם זה היה אפשרי באמת זה היה יותר ממושלם, אבל עדיין מדובר ברעיון מוצלח: תכירו את אפליקציית הפייסבוק - "פטר את הח"כ", אותה השיק עמוד הפייסבוק של יוזמת "מתפקדים", שמעודדת אזרחים להתפקד למפלגות השונות על מנת להשפיע מבפנים על הרכב חברי המפלגה בפריימריז.

מדובר ברעיון פשוט אך מפתה: לפטר את חברי הכנסת שלדעתכם לא מבצעים את עבודתם כהלכה בכל הנוגע לחקיקת חוקים או נוכחות במשכן בירושלים, או לחילופים לפטר את אלו ששכחו מהאזרחים שבחרו בהם לכנסת ומתמקדים רק בשמירה על הכסא. איך זה עובד? באופן פשוט. תוכלו לבחור את המפלגה הרצויה (הליכוד, קדימה או העבודה) ולהקליק על הלוגו שלה:

מתפקדים

לאחר הקלקה ייפתח בפניכם חלון נוסף שיציג את חברי המפלגה (שם ותמונת פרופיל). לצד כל חבר כנסת תוכלו להיחשף לכמה נתונים מעניינים שעשויים גם להשפיע על בחירתכם בקלפי בבחירות המתקרבות: מספר החוקים שהציע אותו חבר כנסת, מספר החוקים שהציע ואף אושרו בפועל, כמה ימים בשבוע הוא נמצא בפועל בכנסת וכמה שעות בחודש הוא מגיע לוועדות השונות בהן הוא חבר.

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

לאחר שתיחשפו לנתונים הללו - שבהרבה מקרים מציגים מציאות עגומה למדי לטעמנו, תוכלו לבחור האם לפטר את חבר הכנסת וכן לגלות כמה משתמשי פייסבוק כבר בחרו לפטר אותו.

אפליקציה שמאפשרת לפטר את חברי הכנסת / מתוך: צילום מסך פייסבוק


האפליקציה חמודה למדי ומעבירה את המסר היטב: מחובתנו כאזרחים לבסס את ההצבעה שלנו על נתונים ומידע שקוף, ולא רק על בסיס אמוציות או קיבעון פוליטי. עם זאת, היינו שמחים לגלות בעזרת האפליקציה גם נתונים חיובים על חברי הכנסת שלנו ולהיחשף להצעות חוק מוצלחות שקידמו חברי כנסת שונים.

לכן, מלבד השעשוע המובנה של האפליקציה, אנחנו ממליצים לכם לגלוש באתר "כנסת פתוחה" (האפליקציה כוללת קישורים לעמודים הייעודים של חברי הכנסת באתר), ולגלות לעומק מי מחברי הכנסת מבצע את עבודתו נאמנה ומי לא. והכי חשוב - לכו להצביע ביום הבחירות.

השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי