השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי

איפה כדאי לשמור את המסמכים החשובים שלכם?

שירותי ענן גיבוי / צילום: thinkstock

היום, כשהמצלמה של הסמארטפון הפכה לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו, אנחנו לא צריכים להיות צלמים מקצועיים ואפילו לא חובבים, בכדי לתחזק אלבום ענק ומפואר של אלפי תמונות.

הדבר נכון גם בכל הנוגע למוזיקה. כמה אלבומים שמורים אצלכם על המחשב? כמה אתם נושאים אתכם על הסמארטפון?

האפשרות לשלוף את המצלמה ולהוריד שיר בלחיצת מקש היא זו שהפכה את המידע האהוב עלינו לנגיש, ואת המאגרים לגדולים מאי פעם. אם רק לפני 10 שנים חשבנו פעמיים לפני שצילמנו תמונה במצלמה, היום אנחנו לא צריכים להסס לרגע.

עכשיו נרשה לעצמנו להניח הנחה פרועה, שלהוציא ענייני בריאות, גם אובדן המידע שעל המחשב או האייפון הוא משהו שתגדירו כטראגי. הרי זה קרה בצורה זו או אחרת לכולנו. המסמך החשוב עליו עבדתם בשבוע שעבר, תמונות ה"אחרי" של הדיאטה, המצגת הכבדה שסתמה לכם את המייל אבל אתם ממש "חייבים לשמור" - כל אלה עלולים להימחק "בטעות", דווקא ברגע קריטי, תוך זעקה נואשת לחלל, משהו בנוסח: "למה לעזאזל לא גיביתי?".

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

חיים בעננים

אפשרויות גיבוי, לא חסרות. אפשר לגבות בשיטה המסורתית על גבי CD, אפשר על כונן קשיח נוסף, ואפשר גם על ענן, דהיינו, גיבוי במרחב הווירטואלי, ולא על גבי מכשור פיזי. אם שני הראשונים, כמו כל חומרה, עשויים להתקלקל, ללכת לאיבוד או לא עלינו להיגנב, הרי שהענן מתגלה כאפשרות החדשנית, הנוחה והיעילה ביותר. הוא נגיש מכל מקום ומרחב האחסון שהוא מציע הוא כמעט בלתי מוגבל.

אלו שירותי הענן הפופולריים בשוק:

הישראלי, החינמי הבלתי מוגבל: Bezeq Cloud

השירות החדש שמציעה חברת בזק ללקוחותיה הושק בימים אלו, והוא מאפשר לכם, בדיוק כמו כל השירותים האחרים שלעיל, לגבות קבצים מכל סוג – מסמכים, מוזיקה, תמונות וסרטים, ללא הגבלה ובחינם. אלה, יעמדו לראשותכם מכל מקום בעל גישה לאינטרנט.

תוסיפו לכך את העובדה שמדובר בממשק בשפה העברית ואת העובדה שחוות השרתים נמצאת כאן בישראל, ואולי הדבר יגרום לכם להרגיש שהמידע היקר ללבכם, נמצא על ענן הקרוב לבית.

השירות מתאים לכל מכשור בעל חיבור אינטרנטי – סמארטפון (באמצעות אפליקציה), מחשב וטאבלט.

גבה את כל מה שחשוב לך בקלות ובחינם עם Bezeq Free Cloud - לחץ להצטרפות

החברותי: Dropbox

הענן של דרופבוקס מאפשר לכם לשמור ולשתף קבצים בקלות. Dropbox מעניקה אחסון של עד 2 ג'יגה בחינם, כאשר צירוף חברים נוספים מאפשר להרחיב את השירות ב-0.5 ג'יגה על כל חבר. כך או כך, החל מ-50 ג'יגה תחוייבו ב-20 דולר לחודש או 99 דולר לשנה.

מתאים לכל מכשור בעל חיבור אינטרנטי - סמארטפון, מחשב וטאבלט.

החלוץ: iCloud

השירות של אפל, חלוצת שירותי אחסון הענן, מאפשר לבעלי מכשירי iOS בלבד – אייפון, אייפד ומק, לשמור את המידע שעל גבי המכשיר בחינם, ובתנאי שהוא לא גדול מ-5 ג'יגה. מסוג הדברים שכל בעל אייפון מקבל כמובן מאליו, ולא מבין איך אפשר בלעדיהם.

מתאים למכשירי iOS בלבד.

 

המסונכרן: גוגל דרייב

 

 

בענן של גוגל תוכלו לשמור ולסנכרן עם חברים הכול, החל במסמכים וכלה בסרטים כבדים, ולסנכרן איתם עדכונים בזמן אמת. שטח האחסון של השירות מוגבל גם הוא לעד 5 ג'יגה, לא כולל שטח האחסון שבחשבון הג'ימייל. המחיר ל-25 ג'יגה ומעלה – 2.5 דולר לחודש.

מתאים לכל מכשור בעל חיבור אינטרנטי - סמארטפון, מחשב וטאבלט.

לחובבי האקס בוקס: סקיי דרייב SkyDrive

שירות סקיי דרייב של מיקרוסופט כולל נפח אחסון של 7 ג'יגה ללא עלות, וגישה נוחה לאחסון קבצים וצפייה בהם ממכשירים אחרים. חידוש נוסף הוא גרסת סקיי דרייב לאקס בוקס 360, המאפשרת צפייה בתמונות ובסרטים על גבי הטלוויזיה, בצורה פשוטה, נטולת כבלים או הגדרות אלחוטיות.

מתאים לכל מכשור בעל חיבור אינטרנטי - סמארטפון, מחשב וטאבלט.

ושלא נדע מאובדן מידע.

גבה את כל מה שחשוב לך בקלות ובחינם עם Bezeq Free Cloud - לחץ להצטרפות

השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי