השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי

הכירו: הסטארט-אפ שמאיים על השליטה של אנדרואיד

אנדרואיד / מתןך: pixabay

למעלה ממיליארד אנשים משתמשים במערכת ההפעלה הסלולרית אנדרואיד; הרבה יותר מכל מערכת הפעלה מתחרה, אבל זה לא אומר שמה שהיה הוא שיהיה. הכירו את Cyanogen, חברה שמפתחת מערכת הפעלה סלולרית עצמאית, המתבססת על אנדרואיד ומתיימרת להציע אלטרנטיבה לזו של גוגל.

מערכת ההפעלה הסלולרית של Cyanogen , המכונה CyanogenMod, נבנתה כאמור על בסיס אנדרואיד, אולם החברה הפכה את המערכת לפתוחה לחלוטין כך שכל משתמש יכול לקסטם בעצמו את חוויית השימוש כראות עיניו. כמו כן, היא מגיעה בצורה נקיה, קרי ללא סט השירותים של גוגל שמוטמעים במכשירי אנדרואיד מלכתחילה.

Cyanogen גייסה עד כה 110 מיליון דולר, ממשקיעים רבים בהם טוויטר, קוולאקום וטייקון המדיה רופרט מרדוק. עד לאחרונה התפשטו שמועות בבלוגוספירה כי גם מיקרוסופט תהיה בין המשקיעים, כחלק מהתחרות שהיא מנהלת מול גוגל בשוק הסמארטפונים, אולם לבסוף היא נעדרה מהסבב הנוכחי.

יצרנית הסמארטפונים המוזלים האמריקנית Blu צפויה להשיק את מכשיר הסלולר הראשון שיריץ את מערכת ההפעלה CyanogenMod במהלך השנה הנוכחית, וככל הנראה המכשיר יגיע עם גישה לחנות האפליקציות של אמזון, דפדפן הסלולר אופרה, שירות המפות של נוקיה, שירות המוזיקה של ספוטיפיי ושירות האחסון של דרופבוקס ומיקרוסופט.

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

המוטו של החברה הוא לשחרר את משתמשי אנדרואיד מ"העריצות" של גוגל, לא פחות, ולאפשר להם לעצב את ממשק המערכת בהתאם להעדפותיהם. "אנחנו רוצים לשים כדור בראשה של גוגל", אמר מנכ"ל החברה, בראיון יומרני לפורבס. החזון של החברה אומנם שאפתני למדי אבל נטל ההוכחה עדיין עליהם.

השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי