השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי

כך מעבירים חודש שלם בארה"ב מבלי להוציא אגורה

גאנק ברשת / צלם: thinkstock

הטור השבועי של החצר האחורית, בו ניקח אתכם לטיול בין ערימות ג'אנק אינטרנטי שאף אחד לא רוצה לזרוק ואנו נשמח לפרסם, והפעם:

לאכול (ולישון) חינם, גרסת הרשת:

גם לכם יש איזה חבר שתמיד מתנחל אצלכם בבית, אוכל באופן חופשי מהמקרר, נרדם בסלון וגם דואג לעדכן אתכם מה חסר לכם בבית לפני שאתם הולכים לקניות? אז תכירו את ג'ו גרנר, אמריקני בן 29 שהחליט להיות מקצוען בתחום השנוררות ולעשות מזה סרט דוקומנטרי. איך? באמצעות האתר Craigslist:

הסרטון שלפניכם הוא למעשה הטריילר לסרט הדוקמנטרי שיצר גרנר, כאשר הסרט המלא מגולל את מסע ההישרדות שלו ברחבי ארה"ב כשהוא נושא עימו רק לפטופ, מכשיר סלולרי, מברשת שיניים ואת הבגדים שלגופו.

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

במשך 31 ימים נדד גרנר ממדינה למדינה בלי כסף ובלי עזרה מחברים אלא רק באמצעות קשרים שיצר ומודעות שמצא באתר הלוחות הפופולרי קרייגסליסט. באמצעות האתר, גרנר תיכנן למצוא אנשים שיסכימו להלין אותו בביתם, להאכיל אותו, לתת לו טרמפ לערים ומדינות אחרות ולמעשה לעזור לו לשרוד במשך חודש שלם מבלי שהוא יצטרך להוציא סנט אחד. האם הוא הצליח? כן. האם יצא לו מזה משהו? לא בטוח.

האייפד הראשון והאמיתי של אפל נחשף:

המלחמה שמנהלת אפל נגד סמסונג בתחום הפטנטים סיפקה לנו לא מעט רגעי זוהר בשנים האחרונות, כשרק אתמול דיווחנו על כך שבית משפט בבריטניה הורה לאפל להתנצל בפני סמסונג באמצעות מודעה שתוצג באתר האינטרנט הרשמי של החברה. מצד שני, לאפל אולי יש 'קייס' בטענות שלה נגד סמסונג, שנחשפות לראשונה בחלק מהמסמכים שהגישה אפל לבית המשפט - המקור של מכשיר האייפד:

iPad prototype/ צילום מסך

iPad prototype/ צילום מסך

התמונות שלפניכם נחשפו לפני כיומיים על ידי האתר NetworkWorld, ובהן נראה האבטיפוס הראשון של מכשיר האייפד של אפל. לטענת אפל, המכשיר שנראה בתמונות הללו קיים בחברה כבר מתחילת העשור הקודם, אז החלו באפל לבחון את האפשרות להיכנס לשוק מחשבי הלוח שכמעט ולא היה קיים בזמנו.

iPad prototype/ צילום מסך

כפי שניתן לראות בתמונות, יש לא מעט הבדלים בין האבטיפוס הראשון לבין מכשירי האייפד שאנו מכירים כיום, אולם הקווים הכלליים של המכשיר אכן זהים: הדפנות העגולות, המסגרת השחורה מסביב למסך, שקע טעינה/סינכרון של 30 פינים בתחתית המכשיר, גב המכשיר עם הלוגו של אפל ועוד. רק מה - הוא בעובי של אנציקלופדיה, אין לו את כפתור 'הבית' המוכר והוא ככל הנראה שוקל כמו שישיית מים. למזלנו, לא זכינו לרכוש אותו.

הגאדג'טים של סטיב ווזניאק:

לא בטוח שכולם מכירים אותו, אבל סטיב ווזניאק היה שותפו של סטיב ג'ובס בהקמת אפל. למעשה, ווזניאק היה הצלע הטכנית בשותפות של השניים בעוד שג'ובס (לפחות בשנים הראשונות) היה עסוק בצד הניהולי והשיווקי של החברה. אם כך, אין פלא שווזניאק ידוע עד לעצם היום הזה בתור חובב גאדג'טים ברמה כמעט חולנית.

אין כמעט גאדג'ט שאין לו, וגם כמה סוגים מכל אחד מהם. איך אנחנו יודעים? כי הוא חשף לראשונה את ערימת הגאדג'טים שהוא סוחב עימו לכל מקום בתיק הגב שלו (שימו לב, נחזור על כך שוב: אלו רק הגאדג'טים שהוא סוחב עליו. בתיק גב. כל יום):

קרדיט תמונה: Gizmodo.com

הגאדג'טים של סטיב ווזניאק/ מתוך Gizmodo.com

כפי שניתן לראות בתמונה, חוץ משני מכשירי אייפון, אייפוד נאנו והאייפד ששייך לאישתו, ווזניאק סוחב על גבו מקבוק פרו, שני מכשירי אייפון (אחד לעבודה ואחד אישי), שני מכשירי גלקסי נקסוס, מכשיר אייפד, מכשיר קינדל, מקלדת אלחוטית לאייפד, רמקולים נישאים לאייפד, מכשיר אייפוד נאנו (ברצועת שעון), מכשיר ניווט של גארמין, שני מכשירי mifi ועוד כמות של מטענים, כבלים ומתאמים שונים.

ומה עם הקרינה, סטיב? מה עם הקרינה...?

השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי