השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי

סמארטפון זול: כי לא חייבים אייפון 5 או גלקסי S3

סמארטפונים / צילום: יחצ

הסמארטפונים החדשים היוצאים לשוק מתגאים במסכי מגע איכותיים, במעבדים מהירים ובמצלמות מוצלחות. הבעיה - המחיר שלהם עובר בקלות את ה-4,000 שקל. למרות שיצרניות הטלפונים וחברות הסלולר דואגות לקדם ברוב המקרים את המכשירים הכי חדישים, יש להן גם מגוון לא רע של סמארטפונים עד 1,200 שקל.

אם אתם רוצים לקנות סמארטפון במחיר לא מופרז, הסיכוי למצוא אותו בחברות הסלולר נמוך, כי אלו כבר לא תמיד מציעות סבסוד על הטלפון בעת רכישת מכשיר עם חבילות שיחה ומסרונים ללא הגבלה. במקום זה, חנויות סלולר פרטיות ורשתות האלקטרוניקה מציעות מבצעים שיכולים להיות אטרקטיביים.

רשתות רבות המתמחות בעיקר בסלולר פועלות בשוק המקומי, למשל, בסט מובייל, hMobile, גו מובייל ו-Hyper, לצד רשתות ותיקות העוסקות בעולם המחשבים אבל דוחפות גם את תחום הטלפונים, למשל, אופיס דיפו, באג, קרביץ ואייבורי. לאחרונה, הצטרפה גם בזק לשוק של הסמארטפונים, כאשר מלבד חבילת טריפל הכוללת: טלפוניה קווית, סלולרית ואינטרנט, היא גם מוכרת טלפונים של LG.

מטבע הדברים, סמארטפונים ברמת מחירים נמוכה-בינונית אינם מספקים מסך גדול ואיכותי מבחינת תמונה, והמעבד שלהם חלש. גם הזיכרון שלהם מוגבל, והיבואניות ברובן אינן טורחות לעדכן את מערכות ההפעלה שלהן - מה שלא מאפשר לאפליקציות חדשות לעבוד.

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

מצד שני, כאשר אין סבסוד למכשיר, מדובר בבחירה הכלכלית הנכונה יותר לבעלי תקציב מוגבל. חשוב לשים לב שסוני מובייל (לשעבר סוני אריקסון) דואגת לעדכן גם את המכשירים הישנים והפשוטים שלה לגרסאות העדכניות של אנדרואיד. מדובר בנקודה חשובה, כי היא שומרת על הסמארטפון מעודכן לאפליקציות חדשות, שלא מסוגלות להיות מעודכנות על גרסאות ישנות. למרות החיסרון הזה, ה-Defy Plus של מוטורולה מוביליטי היה הדגם המועדף עלינו. יש לו מסך בגדול סביר שנוח לעבודה, יישומים פנימיים מוצלחים והוא עמיד לנזקי הטבע.

איפה קונים?

חנויות הסלולר הפכו לאלטרנטיבה של ממש. 28.4% מהצרכנים היו מעדיפים לקנות באחת מרשתות האלקטרוניקה, לעומת 27.7% אצל מפעילות הסלולר - כך לפי סקר שערך מכון רותם TRI. עוד עולה מהסקר, שרכישה של טלפון ב-36 תשלומים, היא לא הבחירה המועדפת על הלקוח הישראלי. 44.7% מעוניינים לרכוש את הטלפון במזומן, לעומת 31.8% בתשלומים.

22

מוטורולה Defy Plus - הבחירה המועדפת בזכות הביצועים (1,200 שקל)

ממשק: הדיפיי פלוס פועל על מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית גוגל בגרסה 2.3.6 (ג'ינג'ירברד). מוטורולה הוסיפה הרבה תוספות למכשיר, כגון יישום Phone Portal, המאפשר לגשת לתכנים של הטלפון ישירות מהמחשב האישי בעזרת חיבור אינטרנט אלחוטי ודפדפן אינטרנט.

עיצוב ועמידות: המיגון של הדיפיי פלוס הוא מה שעושה אותו למכשיר מוצלח בקטגורית הטלפונים הממוגנים. הסמארטפון הזה מאפשר להמשיך לדבר גם לאחר שהטלפון נפל על הריצפה וטבע באמבטיה. כמו כן, המסך במכשיר הוא מסוג Gorilla Glass של חברת Corning המגן עליו מפני שריטות. המסך לא נשרט אצלנו, גם אחרי שהמכשיר נפל על הריצפה וגם כשניסינו לשרוט אותו עם מפתח.

מוזיקה: קשה להפתיע בנגני המוזיקה המשולבים בתוך סמארטפוני אנדרואיד, אבל מוטורולה מצליחה להתבלט לטובה עם היישום הפנימי שלה. הנגן בדיפיי פלוס יודע לבנות רשימות השמעה מהשירים המושמעים ביותר או שירים שנוספו לאחרונה.

האפשרות החביבה יותר היא הורדה אוטומטית של מילות השירים והצגה שלהם במנגנון קריוקי, בו מובלט המשפט שהזמר שר. מעבר לכך, יש כאן גם יישום פנימי של חברת Sound Hound לזיהוי שירים.

מצלמה: המצלמה כאן מגיעה עם חיישן של 5 מגה פיקסל, מיקוד אוטומטי וממשק חביב לשימוש. איכות התמונות סבירה, אבל קצת חיוורת. התוצאות מצילום לילה היו מגורענות מאוד ולא ברורות, למרות שלמכשיר יש פלאש שאמור לעזור לו.

בשורה התחתונה: הדיפיי פלוס הוא אחד הסמארטפונים הבודדים בשוק, אם לא היחיד, המציעים פתרון של מכשיר ממוגן ואת זה הוא עושה בצורה מוצלחת מאוד. הוא אמנם מעט יקר יחסית למכשיר זול, אבל מצדיק את ההשקעה.

מוטורולה Defy Plus/ צילום מסך

LG אופטימוס - מסך ומצלמה בינוניים (800 שקל)

מסך: Optimus One מגיע עם מסך יחסית קטן - רק 3.2 אינץ'. גודל המסך הזה משפיע בצורה ישירה על גודל המקלדת הווירטואלית. אנחנו התקשינו להקליד כאשר המכשיר נמצא במצב אנכי ולכן העדפנו להשתמש במקלדת כאשר המסך במצב אופקי, אולם גם כאן ההקלדה לא קרובה לשלמות. איכות המסך הייתה נחמדה ולא יותר.

ממשק: האופטימוס וואן מגיע עם גרסה ישנה מאוד של אנדרואיד - 2.2 .זמן התגובה כאן סביר, למרות שהמעבד של המכשיר הוא רק 600 מגה הרץ.

מצלמה: מכיוון שמדובר במכשיר במחיר לא גבוה, LG חסכה במצלמה המגיעה עם חיישן של 3 מגה פיקסל ללא פלאש, ומפיקה תוצאות בינוניות. מבחינת יכולות, יש כאן פוקוס אוטומטי וזיהוי פנים.

בשורה התחתונה: האופטימוס וואן הוא מכשיר מוצלח בתור טלפון אנדרואיד בסיסי.

IPad

סמסונג גלקסי Gio - מסך איכותי אך קטן, מצלמה סבירה (900 שקל)

סמסונג לקחה את סדרת הגלקסי המצליחה שלה ומתחה אותה לכיוונים של מכשירים נוספים מדרגות מוצר שונות.

מסך: אחד ההבדלים הגדולים בין ה-Gio לדגם האייס או הגלקסי S שכבר נמכרים בארץ הוא גודל המסך. הדגם הזה מגיע עם מסך בגודל של 3.2 אינץ' - יחסית קטן לעומת הדגמים האחרים בסדרה. איכות התצוגה שלו היא יחסית טובה לרמת המוצר הזה והיא מקבילה לזו של האייס. הבעיה במסך הוא לאו דווקא באיכות שלו, אלא בגודל שלו, שהופך לבעייתי מאוד בעת הקלדה על המקלדת הווירטואלית על הצג. הדבר ממשיך להיות בעייתי גם כשעוברים מהמקלדת ממצב אנכי לאופקי ופספוס האותיות על הצג הופך להיות דבר שבשגרה.

ממשק: מערכת ההפעלה היא אנדרואיד מבית גוגל בגרסה 2.3.5, כאשר המעבד שמריץ אותה נע במהירות של 800 מגה הרץ. סמסונג הלבישה על האנדרואיד את הממשק שלה - Touch Wiz 3.0, שעושה את החיים מאוד קלים כאשר משתמשים באנדרואיד עם ווידג'טים (מיני יישומים) לסגירת אפליקציות ושימושים שונים נוספים.

מצלמה: איכות התמונה סבירה מאוד עם תוצאות צילום לא מאכזבות ביחס לקטגוריה, כאשר החיישן הוא ברזולוציה של 3.2 מגה פיקסל עם פוקוס אוטומטי. למצלמה אין כפתור צילום ייעודי או פלאש. תוצאות הצילום בווידיאו היו באיכות נמוכה מאוד.

בשורה התחתונה: הגלקסי Gio הוא בהחלט מכשיר חביב שנמכר ברמת מחיר הוגנת.

IPad

סוני אריקסון Live With Walkman - מסך קטן ודגש על מוזיקה (1,215 שקל)

עיצוב: המראה קומפקטי אך לא דק במיוחד - צג בגודל 3.2 אינץ' באיכות סבירה מאוד, משקל של 115 גרם ועובי של 14.2 מ"מ.

ממשק: בהשוואה למכשירים אחרים, המסך יחסית קטן. כדי לנצל את שטח הנדל"ן של המסך, בכל ארבע הפינות של הצג, ניתן למצוא גישה ישירה לאפליקציות שקובע המשתמש, כשניתן להכניס גם מספר אפליקציות ולא רק קיצור אחד. המקלדת מעוצבת במראה של לוח מקשים טלפוני, כמו פעם. חייבים ללחוץ כמה פעמים כשרוצים להגיע לכל אות. בעוד שזה נותן פתרון טוב להגדלת המקשים, כשרגילים לעבוד עם מקלדת מלאה זה לא מאוד נוח. האופציה של מקלדת רגילה קיימת כאן. האותיות קצת קטנות, אבל אפשר להסתדר איתן. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד מבית גוגל בגרסה 2.3.4, כשלקוחות שקנו את המכשיר מהיבואן יכולים לשדרג לגרסת אייס קרים סנדוויץ'.

מוזיקה: גולת הכותרת היא המוזיקה. כפתור ייעודי מזניק את נגן המוזיקה, ויש יישום המאפשר לזהות שירים המושמעים ממקורות חיצוניים, כמו רדיו. ציפינו שהחברה תשקיע קצת יותר באוזניות שמצורפות לערכה, שהיו בינוניות מאוד.

מצלמה: 5 מגה פיקסל עם פלאש באיכות סבירה, מיקוד אוטומטי וכפתור צילום פיזי, מעבר ליכולת צילום במגע על המסך. למרבה הפלא, צילום הלילה של המכשיר היה יחסית סביר.

בשורה התחתונה: הלייב הוא סמארטפון חביב, שמתאים למי שרוצה מכשיר בעיצוב קומפקטי ומוכן להתפשר על גודל המסך.

סוני אריקסון Live With Walkman / צלם: יחצ

השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי