השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי

צוללים עם גוגל: צפו בתמונות המדהימות מתחת למים

גוגל סטריט ויו מתחת למים/ מתוך Youtube

אחרי צילום של אינספור רחובות במאות ערים ברחבי העולם (כולל בישראל), שירות ה-Street View ("סטריט-ויו") המפורסם של גוגל מצטייד באופן רשמי בסנפירים ובלוני חמצן ויורד לתעד את המעמקים.

ענקית האינטרנט השיקה אמש (ד') את שירות הסטריט-ויו החדש שלה באזור ריף האלמוגים המפורסם Great Barrier (שונית המחסום הגדולה) הממוקם באוסטרליה, מפרץ הנאומה בהוואי ואיי אפו בפיליפינים, וזאת הודות לשיתוף פעולה עם הגוף לחקר המעמקים Catlin Seaview Survey:

"אנחנו מפרסמים היום את התמונות התת-מימיות הפנורמיות הראשונות שלנו ל-Google Maps, הצעד הבא במסע שלנו לספק לאנשים את המידע המקיף, המדויק והשימושי ביותר במפת העולם", נכתב בבלוג הרשמי של גוגל. "עכשיו, כל אחד יכול להפוך לז'אק קוסטו ולצלול ביחד עם צבי הים והדגים באוסטרליה, הפיליפינים והוואי".

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

רק נזכיר שכבר בחודש פברואר הציגה גוגל את הפרויקט הזה לראשונה, אולם אז צולמו ופורסמו רק 9 תמונות מתוך הריף האוסטרלי והן היו זמינות רק באתר אינטרנט ייעודי. נכון להיום צולמו כבר למעלה מ-15 אלף תמונות פנורמיות שונות שמוטמעות ונגישות כבר בשירות ה-Street View הרשמי של גוגל, כשהמטרה היא שעד סוף 2013 יהיו בשירות בין 50-100 אלף תמונות.

הממשק הוא אותו אחד שמאפיין את שירות הסטריט-ויו שהתרגלנו להכיר משיטוט ברחובות הערים השונות: ניתן לנווט בכיוון החצים ולגלות תמונות פנורמיות חדשות לאורך קווי החוף, כאשר באמצעות גלגלת העכבר ניתן לבצע זום פנימה/החוצה לתוך עצמים שונים בתמונה. חלק מהתמונות אף צולמו על החוף עצמו ולאורכו, מה שמעצים את חוויית המחקר.

לשירות Street View באוסטרליה לחצו כאן, לאיי אפו בפיליפינים לחצו כאן , ולמפרץ הוואי לחצו כאן.

מצאתם משהו מגניב? שתפו אותנו.

השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי