השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי

תכירו את MagnetU: הסטארט-אפ הישראלי שימגנט אתכם לאנשים אחרים

מגנט יו / צלם: MagnetU יחצ

מהיום הראשון שבו התחברנו לרשתות החברתיות כמו פייסבוק, טוויטר,לינקדאין ורבות אחרות, הקשר החברתי שלנו עם העולם החיצון והמציאותי הלך והצטמצם. חיי החברה שלנו הפכו להיות יותר ויותר וירטואליים, כך שבסופו של דבר, עד שיצאנו מחוץ לבית והרמנו את עינינו ממסך הסמארטפון שלנו גילינו שהאופן שבו אנו יוצרים קשר עם אנשים במציאות השתנה לחלוטין, ובמקרים רבים כבר לא קיים. כי אם אפשר להכיר ולבקש חברות בפייסבוק, זה הרי עדיף על לפתוח בשיחה פנים מול פנים עם אדם זר, לא ככה?

בדיוק בשביל זה הוקמה MagnetU הישראלית על ידי ירום מורדי וד"ר פנקס זיו. בתוך מרתף ביתו של מורדי בנו השניים ב-2010 את הגרסה הראשונה למגנט המיוחד שהם היו רוצים שכל אחד מאיתנו יענוד על צווארו בעתיד הקרוב. איך זה עובד? פשוט למדי. MagnetU יציעו בשבועות הקרובים לרכישה התקן נייד, קטן מימדים, לו הם קוראים מגנט, ובו יהיו מאוחסנים כל הפרטים שלכם, הרצונות החברתיים, התחביבים והמאפיינים השונים שלכם.

באמצעות קישור לאפליקציה ייעודית על הסמארטפון שלכם, תוכלו לצאת עם המגנט לכל מקום בעולם האמיתי והוא כבר יידע לקשר אתכם עם אנשים אחרים הנושאים גם הם את המגנט, ובעלי אותם מאפיינים ורצונות חברתיים בסביבה הקרובה שלכם. כך, לדוגמה, אם אתם מחפשים עבודה ביומיום שלכם ויצאתם לבילוי לילי במועדון תוכלו בקלות לאתר אנשים שגם מחפשים עבודה כמוכם, וליצור איתם קשר באמצעות האפליקציה הייעודית של המגנט.

כמובן, התהליך עובד גם בכיוון השני כך שאם מצאתם חן בעיני מישהו אחר שהיה בסביבתכם - הוא כבר ייצור אתכם קשר באמצעות האפליקציה:

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

נכון להיום, Magnet U נמצאת עדיין בשלבי הרשמה מוקדמים לקראת השקה רשמית בשבועות הקרובים, בעיקר בסביבת קמפוסים ואוניברסיטאות ברחבי העולם. המגנט עצמו יעלה לכם 24 דולר, אותו תידרשו לחבר אל המחשב האישי שלכם ובאמצעות תוכנה, הניתנת להורדה באתר האינטרנט של החברה, תזינו את הפרטים האישיים והרצונות החברתיים שלכם לתוך המגנט.

בשביל מה צריך רכיב חיצוני נוסף שיסתובב איתנו במקום להשתמש בסמארטפון שלנו? ובכן, שאלה טובה. ב-MagnetU טוענים כי התנועה של האנשים בעולם האמיתי היא דינמית מאוד, ועל כן השימוש בסמארטפון עבור המשימה הזו יצריך ממנו להפעיל באופן בלתי פוסק את רכיבי הרדיו וה-GPS שלו, כמו גם את שירותי המיקום והגלישה הסלולרית ממנו, מה שירוקן את סוללת המכשיר שלכם בתוך זמן קצר ביותר ואף יעלה לכם לא מעט כסף (על חשבון חבילת הגלישה שלכם).

בנוסף, הפעלת שירותי המיקום ללא הפסקה במכשיר הסלולרי שלכם יכול לגרום לבעיה קשה של חדירה לפרטיות ומעקב אחריכם, לכן העובדה שהפרטים האישיים, שאתם בחרתם לספק, מאוחסנים על המגנט פותרת את הבעיות הללו.

אז מה אתם אומרים? הייתם מסתובבים עם רכיב כזה עליכם? מצד אחד די מוזר וקשה להאמין שכל מי שמסביבנו ירכוש לעצמו דבר כזה. מצד שני, מי היה מאמין לפני מספר שנים שכולנו נחיה בפייסבוק ונחזיק סמארטפונים משוכללים כל כך.

השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי