השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי

מתלבטים למי להצביע? יש מי שרוצה לעזור לכם

אביגדור ליברמן בנימין נתניהו / צילום: אוריה תדמור

גם אם אתם חושבים שאתם מעורבים פוליטית, מתפקדים ואפילו מצביעים בפריימריז, לא בטוח בכלל שאתם בקיאים בהשקפות של כל אחד מחברי הכנסת המתמודדים. אז נכון, יכול להיות שגם הם בעצמם לא סגורים עליהן, אבל כלי המבהיר מה עמדתו של המועמד לנושאים שעל סדר היום, יכול בהחלט לעזור.

קבלו את המדח"כ - כלי אינטראקטיבי, המאפשר לכם לבדוק מי מהמועמדים חושב כמוכם וצפוי לייצג את דעתכם נאמנה. הנושאים שהוא מציג, מגוונים מאוד ומפורטים - חינוך, בטחון, זכויות אדם, סביבה, דיור וכיו"ב.

עם בחירת המפלגה הרלוונטית, תוכלו להתחיל ולבדוק מה הם באמת חושבים ועושים בכנסת:

אפליקציית מתפקדים בפייסבוק / מתוך: צילום מסך

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

בצדו הימני של הדף תמצאו את רשימת הנושאים (שכל אחד מהם נערך על ידי גופים העוסקים בתחום), שם תוכלו למקם את עצמכם באמצעות העכבר על סרגל התמיכה. בצד השמאלי נמצאת רשימת הח"כים ומידת התאמתם להשקפה:

אפליקציית מתפקדים בפייסבוק / מתוך: צילום מסך

מדח"כ מתממשק גם לפייסבוק, כך שאם תרצו להרחיב ולדעת, תוכלו להגיע אל דף הפייסבוק של כל מתמודד, וכמובן לשתף את החברים שלכם בתוצאות.

"במילים אחרות", אומרים יוזמי המדח"כ, "אנחנו מזמינים אתכם לבדוק מי מהח"כים באמת עבד בשבילכם ב-4 שנים האחרונות ולכן סבירות גבוהה יותר שיעבוד בשבילכם בכנסת הבאה".

היזמים, קבוצת מתפקדים בשיתוף עמותת הסדנא לידע ציבורי, השיקו לאחרונה גם את האפליקציה לפיטורי ח"כים הראויים לכך, ועל פניו נראה שהיוזמה החדשה, היא כלי מידע שיכול לתרום עוד יותר לעתיד הדמוקרטי. זאת כמובן בהנחה שחברי הכנסת הנבחרים עקביים בהשקפותיהם.

יש לציין כי המדדים נקבעו לא רק על פי הצהרות, אלא גם על פי ניתוח פעילות הח"כים וההצבעות בפועל. כל שנותר לכם לעשות זה להיכנס ולבדוק - יש לנו הרגשה שאתם עומדים להיות מופתעים. אה, וכמובן להצביע גם ביום הבחירות.

השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי