השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי

ממתינים להיכנס ל-ello? כדאי שתמשיכו הלאה

רשת חברתית  ello / צילום מסך

העולם נחלק לשלושה: אלו שהצטרפו בחודש האחרון לרשת החברתית החדשה ello, אלו שביקשו להצטרף אליה ונרשמו לרשימת ההמתנה ואלו שכלל לא שמעו עליה ושרוב הסיכויים שגם לא ישמעו עליה לעולם.

אז מה זה ello? רשת חברתית חדשה שהוקמה על ידי קבוצת אנשי אמנות ומתכנתים, ובראשם הקמעונאי פול בודניץ, שמאסו בפייסבוק והחליטו להקים רשת חברתית ללא פרסומות. כן, שמעתם נכון, ללא פרסומות. ב-ello מותר להקים עמודים לא אמתיים, בהגדרתה היא ידידותית לפורנו, אין בה עמודים עסקיים, עמודי אירועים או קבוצות, ובכלל, הגישה המתירנית שלה מזכירה את עידן הפורנו שלפני הקונדומים - עשו אהבה, תחשבו אחר כך. תשכחו שנייה שפיזית היא נראית יותר כמו טוויטר מאשר פייסבוק.

אז מה המודל העסקי של ello? ממה הם אמורים להרוויח? שאלה טובה, כי על פניו הרשת מפרסמת שמטרתה לפזר חום ואהבה לכול בעידן שבו פייסבוק נתפסת כקוזאק אכזר. אלא שמה שמקימיה לא ממהרים לספר הוא שמאחוריה השקעה של כחצי מיליון דולר של חברת ההשקעות freshtrecks capital, שאיך נאמר זאת בעדינות, לא הייתה מתנגדת שמישהו יקנה ממנה את ello בעוד זמן לא רב ברווח עצום, כדרכן של חברות השקעות שאינן פועלות לשם שמים.

אז מהם סיכויי ההצלחה של ello? נמוכים. מי שאמר שעדיף כישלונות מפוארים מחלומות במגירה כנראה לא לקח בחשבון את הרשת החברתית ולהיט הניינטיז foursquare, שהוקמה ב-2009 ומחזיקה כיום ב-45 מיליון משתמשים רשומים (ומספר מגוחך של משתמשים יומיים), או את גוגל פלוס של מעצמת הדיגיטל גוגל שהושקה ביוני 2011 ומדממת למוות עם כ-600 מיליון משתמשים רשומים וכחצי מזה פעילים בה, השם יודע מדוע.

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

לצורך השוואה, לפייסבוק, שציינה עשור להיווסדה לא מכבר, ישנם כ-1.5 מיליארד משתמשים רשומים. ללינקדין, הרשת הנתפסת כטובה למציאת מקומות עבודה, ושהוקמה רשמית שנה לפני פייסבוק, 300 מיליון משתמשים רשומים בלבד, הרבה פחות מכך פעילים ממש. אפילו לטוויטר, שהושקה ב-2006, ישנם 274 מיליון משתמשים רשומים נכון ליולי האחרון, וזה מבלי להזכיר את פינטרסט היפה שלה 70 מיליון משתמשים פעילים בלבד המשעשעים עם הפינים שלהם.

לטוב ולרע, פייסבוק לא הייתה יכולה לחלום על יריב טוב ומגושם בו-זמנית יותר מ-ello. פייסבוק רוצים, גם אם לא יודו שם, שתלכו ותתנסו ב-ello רק כדי לרוץ אליה בחזרה ולספר כמה משעמם וריק היה שם ושתרגישו שוב בבית בין כל החברים. אל דאגה, את הפיצ'רים הטובים מ-ello, אם יהיו כאלה, היא תאמץ בוורסיה כזו או אחרת, ועל הדרך תקנה עוד כמה אפליקציות נוספות שאתם משתמשים בהן כשאתם לא בפייסבוק, רק כדי שתחשבו שיש לכם גיוון ואפשרות בחירה בעוד שלא משנה איפה אתם גולשים, בין אם באינסטגרם, בווטסאפ, ב-oovs או במסנג'ר - אתם תמיד בפייסבוק.

ומה יעלה בגורל ello? שלום היא מילה שימושית, אבל שלום, כבר למדנו על בשרנו, גם יכול להביא למותך.

השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי