השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי

אפליקציה ישראלית חדשה שזוכה לפרגון אדיר בעולם

אפליקציית meerkat לאייפון / מתוך: יח"צ

גם אם אינכם שייכים לקהילת אוהבי טוויטר, כדאי שתכירו את האפליקציה הישראלית החדשה, שלא רק גרמה לאלפי משתמשים להתאהב בה כמעט באופן מיידי אלא גם זוכה בימים האחרונים לסיקור תקשורתי חיובי, ולשימוש נרחב בקרב עיתונאים ברחבי העולם.

Meerkat היא אפליקציה שמאפשרת למשתמשים לשדר וידיאו בשידור חי לעוקבים בטוויטר. מדובר באפליקציה פשוטה למדי: ניתן להעלות לטוויטר סטרים וידיאו חי באיכות HD או לקבוע שידור וידיאו למועד מאוחר יותר. וזהו.

עוקבי הטוויטר של משדר הווידיאו יקבלו ציוץ התראה על כך שהשידור החי עומד להתחיל, וביכולתם יהיה לצפות בו בלייב. במידה ולא יבחרו באופציה הזו באופן מיידי, שידור הווידיאו ייעלם (בדומה לפיצ'ר המרכזי של סנפצ'אט). במילים אחרות, או שראיתם את הסרטון בזמן אמת או שלא.

אפליקציית meerkat לאייפון / מתוך: יח

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

בזמן השידור, תוכלו לראות אלו משתמשים צופים כעת בווידיאו שלכם, וכמובן שתוכלו לפתוח איתם בצ'ט ציוצים בשירות המיקרו-בלוגינג.

תנסק או תתרסק?

Meerkat היא גלגול של האפליקציה הישראלית Yevvo, אותה כבר סיקרנו בעבר, שעוררה גם היא עניין רב בעולם וגייסה קרוב ל-4 מיליון דולר. אולם, למרות שהיא צברה כ-400 אלף משתמשים, בפועל מעטים היו פעילים באפליקציה. בשל כך יזמי החברה החליטו להוריד את השאלטר. בסוף פברואר השיקה החברה את האפליקציה הנוכחית, ובשבוע הראשון היא כבר צברה 28 אלף משתמשים.

מאחורי האפליקציה עומדים 3 יזמים ישראלים: בן רובין (מנכ"ל החברה), איתי דנינו (סמנכ"ל טכנולוגיות) ורועי תירוש (סמנכ"ל התפעול). רובין סיפר בראיון ל-CNBC כי 3 ימים אחרי ההשקה, 20% מהאנשים שצפו בווידיאו ששודר באמצעות Meerkat עשו זאת במשך כשעתיים, ואילו 4% מהמשתמשים הקדישו לכך 4 שעות ביום. הנתונים הללו מצביעים על אנגייג'מנט מרשים מאוד.

נכון לעכשיו, Meerkat זמינה למשתמשי אייפון, אבל גם משתמשי אנדרואיד יכולים ליהנות ממנה באופן חלקי, במסגרתה ניתן רק לצפות בשידורי וידיאו בלייב אבל לא לשדר. לפחות לבינתיים, עד שתושק בגוגל פליי גרסה מלאה של השירות.

Meerkat אומנם זוכה לפרגון בתעשייה, אבל אין זה אומר שהיא תשרוד לאורך זמן. כאמור, Yevvo הייתה במקום דומה, אבל מצאה את עצמה במהירה במגרש האפליקציות הלא פעילות. יתרה מכך, העובדה שלא מדובר בטכנולוגיה פורצת דרך מעלה את השאלה האם הבאזז סביב האפליקציה מצדיק את עצמו. ובכן, כמיטב הקלישאות, רק הזמן יגיד.

מחיר: חינם, למשתמשי אייפון ואייפד בגרסה 8.0 ומעלה (להורדה מאפסטור), למשתמשי אנדרואיד בגרסה 4.1 ומעלה (להורדה מגוגל פליי)

השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי