השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי

הורים לילדים? כדאי מאוד שתקראו את הכתבה הזו

ילדים עם סמארטפון / צילום: Shutterstock

כל משתמש סמארטפון יזדהה עם התיאור הבא: אתם פותחים את המכשיר הסלולרי "רק לשניה", על מנת להתעדכן במייל שהגיע באותו הרגע או לקרוא את מה שהחברים שלכם רשמו בפייסבוק, ואז נשאבים לשימוש ארוך בהרבה ממה שתכננתם.

וכך, מטלות הבית ממתינות בשקט וגם הילדים מבינים שהם צריכים להעסיק את עצמם בזמן שאתם מגוללים את הפיד למטה שוב ושוב. אולם, אם אתם הורים לילדים, כדאי שתקדישו להרגל הזה מחשבה נוספת, שכן לזמן השימוש שלכם בסמארטפונים ובטאבלטים יש השפעה מכרעת על כישורי ההורות שלכם.

על מנת לחקור לעומק את ההשפעה הזו, ד"ר ג'ני רדסקי, המתמחה ברפואת ילדים התפתחותית והתנהגותית במרכז הרפואי בבוסטון, שלחה מספר חוקרים שיתבוננו בחשאי באינטראקציה של מבוגרים וילדים כשהם יושבים לאכול במסעדת מזון מהיר, ויקליטו את ההתנהגות של ההורים והילדים ואת התדירות שבה המבוגרים השתמשו בסמארטפון שלהם.

התוצאה הייתה מובהקת: לא מעט ילדים ניסו למשוך את תשומת לב ההורים שלהם, שהייתה מופנית כמעט כליל למכשירים שונים, אך נכשלו במשימה. אחרים בעטו בהורים שלהם מתחת לשולחן על מנת לזכות בתשומת לב ואילו אב אחד הגדיל והתרגז כשילדו ניסה למשוך מידו את המכשיר בניסיון נואש לקבל קצת יחס.

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

"מה שבלט בעיקר זה עד כמה שלילית יכולה להיות האינטראקציה של ההורים עם הילדים", ציינה רדסקי. לדבריה, בהרבה מאוד מהסיטואציות הייתה אינטראקציה מינימלית בין ההורים לילדים או אינטראקציה שלילית, "וזה פשוט לא הוגן עבור הילדים".

המטרה של המחקר הייתה לא לכמת את מידת האינטראקציה החיובית או השלילית, אלא לנסח סט של כללי משחק, שיגדירו את אופן השימוש המומלץ במכשירים שונים בקרב הילדים.

אז בזמן שאתם מקפידים להגביל את השימוש של הילדים שלכם במכשירים כאלה, או שוללים מכל תוקף צפייה במסך הטלוויזיה, כדאי שתתחילו לשים לב דווקא להרגלים שלכם שמשפיעים, מסתבר, על הילדים שלכם הרבה יותר.

השאר פרטים לקבלת ניוזלטר
אני מאשר קבלת תוכן שיווקי