נעילה מעורבת בוול סטריט: הדאו ג'ונס טיפס, הנאסד"ק צנח קלות

מניות ענקיות הטק בוול סטריט ספגו ירידות, בעוד מניות המלונאות והטיס זינקו • המסחר באירופה ננעל בעליות • הזהב פותח את השבוע בעלייה של 0.8% לרמה של 2,044 דולר לאונקיה • סיוה הציגה דוחות טובים לרבעון השני

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

נעילה מעורבת בוול סטריט, הדאו ג'ונס זינק לקראת סגירת המסחר וננעל בזינוק של 1.32%, מדד S&P 500 עלה ב-0.28% ואילו הנאסד"ק מחק 0.39% מערכו.

מניית בואינג זינקה ב-5.5%, נייקי עלתה ב-3.48% וקאטרפילר הוסיפה 5.26% לערכה.

מניות המלונאות והטיס זינקו - מניית ווין ריזורטס קפצה בכמעט 10%, יונייטד איירליינס טסה 9.3% ואמריקן איירליינס עלתה ב-7.4%.

ענקיות הטק ספגו ירידות קלות - נטפליקס ירדה ב-2.3%, מיקרוסופט איבדה 1.9%, פייסבוק מחקה כ-2% מערכה.

מניית טסלה ירדה ב-2.35%.

22:25

35 דקות לנעילה והמסחר בוול סטריט ממשיך להתנהל במגמה מעורבת, הדאו ג'ונס מזנק ב-1.31% בשעה זו, S&P 500 עולה ב-0.25% ואילו הנאסד"ק יורד ב-0.46%.

מניות ענקיות הטק יורדות - פייסבוק, מיקרוסופט ונטפליקס יורדות בעד 1.7%, אמזון מאבדת 0.8% מערכה ואלפאבית מוחקת 0.4%.

21:09

המסחר בוול סטריט מתנהל במגמה מעורבת בשעה זו, הירידות בנאסד"ק התמתנו והמדד מאבד 0.4% מערכו, הדאו ג'ונס קופץ ב-1% ו-S&P 500 עולה ב-0.23%.

מניית נייקי מזנקת לראש מדד הנאסד"ק עם עליות של 4.66%, בואינג מוסיפה 4.1% לערכה וקאטרפילר עולה ב-4%. בצידו השלילי של המדד, מיקרוסופט מאבדת 2.14% מערכה.

מניות התעופה והמלונאות מזנקות, ווין ריזורטס טסה 9%, יונייטד איירליינס ואמריקן איירליינס עולות ב-8.1% ו-7.21% בהתאמה.

מנית זום יורדת ב-3.3%. 

18:50

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות. פוטסי וקאק עלו ב-0.3% ודאקס ננעל ללא שינוי. סטוקס 600 הוסיף 0.3%. המסחר בארה"ב מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. דאו ג'ונס מוסיף 0.9%, אך נאסד"ק מאבד כ-1% ו-S&P 500 נסחר ללא שינוי.

הנפט עולה ב-1.8%. מחיר חבית עומד כעת על 41.99 דולר. הזהב עולה ב-0.8%, ומחיר אונקיית זהב עומד על 2044.9 דולר. 

17:38

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. דאו ג'ונס עולה בכ-1% ו-S&P 500 מוסיף 0.2%, אך נאסד"ק מאבד 0.6%. המסחר באירופה מתנהל בעליות.

מניית נייקי  עולה ב-3.4% ומניית בואינג  מוסיפה 4.6%.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות. דאו ג'ונס מטפס ב-0.5%, נאסד"ק עולה ב-0.1% ו-S&P 500 מוסיף 0.2%. המסחר באירופה מתנהל גם הוא בעליות. דאקס מוסיף 0.15%, פוטסי עולה ב-0.3% וקאק מטפס ב-0.4%. 

מניית אפל  עולה במסחר בכ-2%. 

14:08

יום המסחר בוול סטריט צפוי להיפתח במגמה מעורבת. במסחר המוקדם נרשמות עליות במניות אנבידיה, בואינג, אפל  וטסלה 

גילת  דיווחה היום כי זכתה בחוזה בהיקף של יותר מ-10 מיליון דולר לאספקת שירותי תמסורת סלולרית במדינה בדרום אמריקה, למשך 5 שנים. 

חברת סיוה  דיווחה היום כי הכנסותיה ברבעון השני גדלו ב-28% לעומת הרבעון המקביל ל-23.6 מיליון דולר. ההפסד הנקי וההפסד למניה על בסיס GAAP הסתכמו ב-1.1 מיליון דולר וב-5 סנט, לעומת הפסד נקי של 1.5 מיליון דולר ו-7 סנט למניה ברבעון המקביל. בנטרול רישום עלות האופציות לעובדים והוצאות הקשורות לרכישות, גדל הרווח הנקי המתואם ב-130% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-2.9 מיליון דולר, והרווח המתואם למניה גדל ב-140% והסתכם ב-12 סנט .

12:10

מגמה מעורבת כעת בבורסות אירופה ובמסחר בחוזים על מדדי וול סטריט. הזהב מטפס ב-0.75% לרמה של 2,043 דולר לאונקיה.

רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של אי.בי.אי, מתייחס בסקירתו השבועית לתוכנית התמריצים הנוספת המתגבשת בארה"ב וכותב כי "עד כה, למרות סיום התוכנית המקורית בסוף יולי, לא גובשה הסכמה על תוכנית נוספת ולכן הציג נשיא טראמפ צו נשיאותי שכלל הגדלת תשלומי אבטלה, הקלות מס לבעלי שכר נמוך יחסית והקלות בהחזרי הלוואות לסטודנטים. עם זאת, צעדים אלו עלולים להתברר כזמניים בלבד, שכן הם יידרשו לאישור הקונגרס במסגרת אישור התקציב לשנה הבאה".

"הצעד החריג בו נקט טראמפ משקף את הרגישות הגבוהה למצב המשק האמריקאי על רקע הבחירות הקרבות והפיגור של טראמפ בסקרים. אמנם בשבוע האחרון נרשם צמצום מסוים בפער מול ביידן, אך עדיין מדובר בפער גבוה יחסית של 7%-6%, כאשר לפי אתר ההימורים Predictit סיכוייו של ביידן לגבור על טראמפ נעים סביב 60%. בנוסף, על רקע המצב הבעייתי של המשק האמריקאי והטיפול הכושל בהתמודדות עם המגיפה, טראמפ שב להסיט את האש לעבר סין, עם שורת צווים נשיאותיים שכוללים סנקציות על פעילות מול חברות טכנולוגיה סיניות ואישי ממשל. מכיוון שהיכולת לשפר באופן ניכר את תמונת המאקרו האמריקאית עד לנובמבר מוגבלת מאוד, סביר כי החרפת הרטוריקה מול סין תימשך עד לבחירות", כותב גוזלן.

10:20

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח תוך עליות קלות במדדי המניות המרכזיים. הזהב פותח את השבוע בעלייה של 0.7% לרמה של 2,041 דולר לאונקיה. גם הנפט מתחזק וחוזה ברנט עולה בכ-0.8% לרמה של 44.73 דולר לחבית.

ד"ר גיל בפמן, הכלכלן הראשי של בנק לאומי , מתייחס בסקירת הנפט השבועית שפרסם הבוקר לעליית מחיר הנפט בשבוע האחרון, " עליית מחיר הנפט התרחשה למרות המתיחות בין ארה"ב ובין סין, שהחריפה לאחר שהנשיא טראמפ חתם על צו האוסר על תושבי ארה"ב לעשות עסקים עם WeChat, TikTok או עם הבעלים הסינים של האפליקציות הללו".

"כפי הנראה, עיקר עליית מחיר הנפט נובעת מהיחלשותו של הדולר בעולם, אשר קיזזה בהשפעתה הנומינלית את השפעת הצפי הריאלי לעליית יצור הנפט של חברי OPEC+. היסטורית, קיים קשר הופכי מובהק בין היחלשות הדולר ביחס לסל המטבעות ובין מחיר הנפט . כך ברביע הראשון, עם התחזקות שער הדולר מחיר הנפט החל לרדת, כאשר הירידה במחירי הנפט התעצמה במהלך הרביע השני בשל הירידה החדה בביקושים שנבעו מהסגרים שהוטלו ברחבי העולם ועצרו את הפעילות הכלכלית, זאת במקביל להתחזקות הדולר בעולם. עם ההקלה בסגרים ובמגבלות והגברת הפעילות הכלכלית, הקשר בין מחיר הנפט לשער הדולר חזר והתהדק ומחיר הנפט עלה על רקע היחלשות שער הדולר. להערכתנו, המשך היחלשות הדולר צפויה לתמוך במחיר הנפט", כותב בפמן.

08:10

מדדי המניות המובילים בבורסות אסיה נסחרים היום במגמה מעורבת, כשברקע למסחר ממשיכה להשפיע העלייה במתיחות בין ארה"ב לסין. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות קלות.

מדד הקוספי בסיאול עולה קלות, בהובלת מניית יונדאי מוטור המזנקת בכ-11%. 

בזירת הסחורות העולמית, הזהב פותח את השבוע עם עלייה של כ-0.5% לרמה של 2,040 דולר לאונקיה (חוזה לדצמבר). מתכת הכסף קופצת ב-2.4% לרמה של 28.19 דולר לאונקיה. הנפט מסוג ברנט נסחר בעלייה של 1.1% לרמה של 44.9 דולר לחבית.

אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב דש, מציין בסקירתו השבועית כי "הכל עולה" זאת ההגדרה למצב בשווקים, כאשר כל האפיקים - המניות, האג"ח הממשלתיות הריאליות והנומינאליות, הסחורות והאג"ח הקונצרניות רושמים עליות שערים. שום ידיעה כלכלית או פוליטית לא מצליחה לפגיע בשווקים מעבר ליום-יומיים. "לא בטוח שצריך לחפש איזה חוכמה נסתרת כשהשוק מתנהג בצורה כזאת שוק המניות נסחר במכפילי רווח גבוהים מאוד. גם כאשר לוקחים תחזיות הרווח לשנתיים או שלוש קדימה המכפילים של מדד S&P500 עומדים ברמה הגבוהה ביותר מאז תחילת שנות האלפיים".

"אנו מעריכים שהשינויים בהובלה סקטוריאלית משקפים היערכות השווקים לאישור והפצת החיסון לקורונה בחודשים הקרובים. אירוע זה צפוי לגרום למעבר לסקטורים שפעילותם נפגעה בצורה החזקה ביותר מהמגפה כגון השירותים הצרכניים, סקטור התעשייה והפיננסיים. אנו ממשיכים להמליץ על חשיפה בינונית-נמוכה באפיק המנייתי ולהגביר מעבר לסקטורים מסורתיים יותר", כותב זבז'ינסקי.

צרו איתנו קשר *5988